Menu / szukaj

Konkurs fotograficzny „Bądź jak Movie Star”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Powiatowego Konkursu Fotograficznego dla szkół podstawowych pt. „Bądź jak Movie Star”, którego celem było uczczenie 110 rocznicy istnienia kina we Wrocławiu. Konkurs odbył się pod patronatem Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Liceum Ogólnokształcącego nr X i Szkoły Podstawowej nr 8.

 Prace oceniało jury w składzie: historyk sztuki Jadwiga Jasińska-Sadura, koordynator do spraw edukacji w DCF Katarzyna Jańska, fotograf Paweł Gaj i organizatorki – polonistki Iwona Polak i Katarzyna Łaszkiewicz. Zachwyt jurorów wzbudziły profesjonalnie przygotowane kostiumy i charakteryzacje. Punkty były też przyznawane za dobór tła, nastrój uchwycony na zdjęciu i szczególny, sugestywny wyraz twarzy czy gest fotografowanych postaci. Wszyscy uczestnicy konkursu udowodnili, że kochają sztukę filmową i tzw. „kultowe postaci i sceny filmowe” są im bliskie.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim uczestnikom. Każde zdjęcie było na swój sposób interesujące i wartościowe, a jurorzy mieli ogromną przyjemność w oglądaniu ich.

Z uwagi na czas niesprzyjający spotkaniom publicznym wręczenie nagród odkładamy na czas nieokreślony. O finale połączonym z wystawą fotografii poinformujemy szkoły i uczestników.

K l a s y  7 –  8

I miejsce

Urszula Zapotoczna – Szkoła Podstawowa nr 50

Maksymilian Chamielec –  Szkoła Podstawowa nr 8

Hanna Wrześniewska – Szkoła Podstawowa nr 61

II miejsce

Amelia Knopek – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2

Julia Gruby  – Szkoła Podstawowa nr 50

Mikołaj Graczkowski  – Szkoła Podstawowa nr 8

Mateusz Prędki  – Szkoła Podstawowa nr 8

III miejsce

Jakub Wdowiak – Szkoła Podstawowa nr 8

Lena Dulewicz – Szkoła Podstawowa nr 83

Szymon Jastrzębski  – Szkoła Podstawowa nr 50

Wyróżnienia

Jessica Henkel –  Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2

Amelia Banaś –   – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2

Alicja Gaweł – Szkoła Podstawowa nr 61