Menu / szukaj

Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej MOS CUP 2022

We wtorek 13 grudnia 2022, data pamiętna choć rocznica niechlubna [wprowadzenie  stanu wojennego w 1981 roku w Polsce] odbył się Mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej dla męskiej części młodzieży naszego ośrodka. Drużyny reprezentacyjne tworzyli uczniowie klas VI – VIII. Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju, powitaniu reprezentacji przez delegata MOS 2 p.Mariusza Jagielskiego halowy turniej MOS CUP 2 rozpoczął się. Niestety w związku z brakami kadrowymi powodowanymi urazami i chorobami reprezentacja grupy I w turnieju nie wzięła udziału. Darmowe punkty z tego tytuły padły łatwym łupem pozostałych drużyn, które walczyły o zajęcie pierwszego miejsca. Reprezentacje grup II, III i IV  także nie wystąpiły w najbardziej optymalnych składach. Wśród składów zabrakło kluczowych zawodników.

Pomimo niedoborów kadrowych turniej przebiegł na wysokim poziomie. Nie brakowało w nim pięknych akcji, doskonałych podań, ekwilibrystycznych dryblingów czy bramkarskich parad. Inauguracyjny mecz zagrały grupy III i IV. Przez pierwsze minuty meczu drużyny badały się nawzajem wyprowadzając spokojne ataki, po których piłka lądowała w rękach bramkarzy lub zatrzymywała się na formacji obrony. Dzięki solidnemu kryciu i odważnym wyjściom do piłki, gra toczyła się na wyrównanym poziomie. Grupa IV rozegrała bardzo dobre spotkanie, choć nie ustrzegła się błędów. Napastnik grupy III świetnie dośrodkował piłkę w pole karne przeciwnika i rewelacyjnym strzałem do bramki popisał się Bartosz Jabłoński ,zdobywając pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla grupy III, która dopisała do swojego dorobku 3 pkt. W drugim meczu wystąpiły reprezentacje  grupy II i III. Do pierwszej połowy mecz był w miarę wyrównany choć obfitował w wiele strat i niepotrzebnych fauli zwłaszcza napastnika grupy III ,który został ukarany żółtym kartonikiem. Zdecydowanie inaczej rozpoczęła się druga połowa, w której zawodnicy grupy II stworzyli więcej podbramkowych sytuacji zakończonych celnymi strzałami i wreszcie upragnionymi golami. Reprezentacja grupy II pokonała reprezentację gr. III ostatecznie wynikiem 3:1. Wyróżniającymi się w meczu graczami w obydwu drużynach byli Bartosz Jabłoński oraz Max Matla. Po drugiej rundzie reprezentacje grup II i III posiadały ten sam wynik punktowy – po 6 pkt.

Ostania runda i decydujący  mecz pomiędzy grupami II i IV rozstrzygnął wynik turnieju. Do pierwszej połowy grupa IV rozgrywała doskonałe spotkanie. Dzięki świetnemu kryciu, napastnik reprezentacji grupy II, zmuszony był zagrywać piłkę do obrony i ponownie rozpoczynać akcję ofensywną. Obraz gry uległ zmianie już na początku II połowy. Atakujący reprezentacji grupy II Max Matla już od pierwszych sekund ruszył z szarżą na bramkę rywala. W sytuacji sam na sam  zachował zimną krew i umieścił piłkę w bramce. Dalsze minuty przyniosły kolejne gole a Max Matla popisał się w tym meczu hattrickiem zdobywając nie tylko 3 gole ale również kolejne. Mecz zakończył się wynikiem 6:1. Podczas turnieju został wyłoniony król strzelców, wspominany już striker reprezentacji grupy II –  Max Matla, który we wszystkich meczach zdobył 6 goli.   Po zakończonym turnieju nastąpiła ceremonia dekoracji zwycięzców. W Mikołajkowym turnieju halowej piłki nożnej MOS CUP 2022 pierwsze miejsca wywalczyła reprezentacja grupy II, która została udekorowana złotymi medalami. Drugie miejsce przypadło reprezentacji grupy III i kolejne trzecie na podium miejsce zajęła reprezentacja grupy IV. Wszystkie drużyny zostały wyróżnione  i nagrodzone słodkościami. Król strzelców Max Matla oprócz gromkich oklasków uhonorowany został statuetką oraz szampańskimi delicjami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy na kolejny, który odbędzie się wiosną 2023 r. Ze sportowym pozdrowieniem, Mariusz Jagielski