Menu / szukaj

Polecamy we wrześniu

Gdy za oknem coraz częściej pojawiają się deszcz i zawierucha, a wieczory stają się coraz dłuższe warto je spędzić przy ciekawej lekturze.

W tym miesiącu polecam…

Never, Never napisana przez Collen Hoover i Tarryn Fisher to według opinii samych czytelników powieść wciągająca, szokująca, której nigdy się nie zapomni. To trzymająca w napięciu historia o tym, jak połączyć przeszłość z teraźniejszością, by ocalić przyszłość.

Czasem wspomnienia mogą być gorsze od zapomnienia. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości. Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic.

On zrobi wszystko, by wskrzesić wspomnienia.

Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.


Zac & Mia, A.J.Betts to książka, której nie daje się odłożyć. Spiętrzone emocje, trudne decyzje i poplątane relacje, a w tym wszystkim zwykłe życiowe pragnienia młodych ludzi. Wszystko to splata się w historię roku z życia dwojga bohaterów, których dzieli pochodzenie, przyzwyczajenia, sposób spędzania czasu i typ znajomych na Facebooku, łączy jednak siła dramatycznych przeżyć i nieuchwytne pokrewieństwo odmiennych z pozoru dusz.

Wyobraź sobie, że masz 17 lat… i leżysz przez miesiąc w szpitalnej izolatce, dochodząc do siebie po przeszczepie szpiku. Masz białaczkę. Cały świat staje w miejscu. Na oddziale wokół ciebie są sami staruszkowie po sześćdziesiątce, którzy nie łapią nic z twojej rzeczywistości. Kiedy do pokoju obok trafia dziewczyna w twoim wieku, trudno się nią nie zainteresować…


Uliczka aniołów autorstwa Sheil’i Roberts to pełna humoru i ciepła opowieść o przyjaźni, ryzyku, jakie musimy podejmować, i o ludziach takich jak ci, z którymi codziennie się stykamy. A na końcu – przepisy na pyszności!

Trzy właścicielki sklepików inicjują ambitną kampanię „Miej serce”- proszą sąsiadów, by codziennie zrobili jeden dobry uczynek. Same też postępują w myśl zasady, że czynienie dobra jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Emma drastycznie obniża ceny w sklepiku z materiałami do szycia patchworków, przez co o mały włos nie doprowadza swojej firmy do bankructwa. Sarah organizuje darmowe kursy pieczenia ciast, podczas których zostaje popełnione przestępstwo. W czekoladowym sklepiku Jamie natomiast sprawy przybierają słodko-gorzki obrót. Miejscowy policjant, cierpliwie pokonując kolejne przeszkody, budzi w niej uczucia, o których starała się zapomnieć…


Ponad wszystko, Nicoli Yoon to wzruszająca opowieść wykraczająca poza to, co zwyczajne. Czytelnik zagłębia się w świat marzeń, nadziei oraz wszelkich możliwych niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą miłość.

Moja choroba jest bardzo rzadka. Mówiąc krótko – mam alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jestem uwięziona w domu. Kontaktuje się ze mną wyłącznie mama i moja pielęgniarka. Pewnego dnia wyglądam przez okno i widzę… jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Nasze spojrzenia się spotykają. Obserwuję go z oddali. Już wiem, że moje życie się właśnie zmieniło. Nieodwracalnie. I wiem, że to będzie katastrofa.