Menu / szukaj

Polecamy na jesień!

Science – fiction:

Dmitry Glukhovsky, Futu.re – oszałamiająca rozmachem wizji i ładunkiem emocji nowa powieść Dmitrija Glukhovsky’ego to nie tylko pełnokrwista science fiction z trzymającą w napięciu fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji i wielopłaszczyznową refleksją na temat kondycji społeczeństw Europy, Ameryki, Rosji… To kipiąca od uczuć literatura.

James S.A. Corey, Przebudzenie Lewiatana – jest wielką powieścią pełną godnych kina kosmicznych bitew, walki wręcz i kilku historii miłosnych. Przystępną, świetnie się czytającą i w dobrym tego słowa znaczeniu rozrywkową.

China Mieville, Kraken – według Publisher’s Weekly, to jedna z najdziwniejszych i najbardziej mrożących krew w żyłach książek wydanych na świecie w ostatniej dekadzie.

Fantastyka:

Susan Dehnard, Prawodziejka – dynamiczna opowieść i w pełni wykreowany magiczny świat. Bogactwo opisów, wnikliwa charakterystyka bohaterów i zapierające dech w piersiach sekwencje akcji trzymają czytelnika w napięciu!

Kristin Cashore, Wybrańcy – olśniewająca opowieść o odzyskaniu godności w świecie rządzonym przez chciwego i śmiertelnie niebezpiecznego władcę.

Patrick Rothfuss, Imię wiatru – książka ma w sobie magię, tajemnicę, starożytne zło; a w dodatku jest zabawna, przerażająca i przekonywująca. W niezwykły sposób mówi o rzeczach codziennych.

Kryminał:

Paweł Pollak, Kanalia – mroczny kryminał psychologiczny z wielką miłością w tle, to jednocześnie intrygująca zagadka kryminalna i wnikliwe studium ludzkich emocji i motywów.

Karin Slaughter, Zbrodniarz – trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony thriller to opowieść o ludzkich słabościach, ponurych zbrodniach i mrocznych sekretach.

Emil Roszewski, Na tropie srebrnego kura – akcja rozgrywa się nad mazurskimi jeziorami. Razem z bohaterami poznajemy ukryte zakątki i wsłuchujemy w echa historii. Opowieść utrzymana w klimacie wakacyjno – przygodowym.

Obyczajowe:

Jael McHenry, Kuchnia duchów – refleksyjna i smakowita powieść o samopoznaniu i wewnętrznej kruchości, z oryginalną bohaterką, która łącząc teraźniejszość z przeszłością, prozę życia z poezją smaków, odkrywa w sobie cudowną moc i siłę do samodzielnego, pełnego życia.

Sheila Roberts, Uliczka aniołów – pełna humoru i ciepła opowieść o przyjaźni, ryzyku, jakie musimy podejmować, i o ludziach takich jak ci, z którymi codziennie się stykamy.

John Mole, Moja wielka grecka przygoda – pogodna opowieść o własnym domu w kraju słońca, wina i oliwek.

*opisy pochodzą z okładek cytowanych przeze mnie książek