Menu / szukaj

Polecamy w grudniu

Grudzień przynosi ze sobą mroźne wieczory i poranki, otulone białą pierzynką puszystego śniegu zachęcając tym samym do tęsknych spojrzeń za okno… Wyposażeni w cieplutki koc i wielki kubek zimowej herbaty pachnącej cynamonem i goździkami, możemy przenieść się do innego świata…

W tym miesiącu polecam:

 

Kolorowy szalik, Barbary Kosmowskiej – to piękna opowieść o tym, jak bardzo bywamy nieuważni.

Do klasy dołączył Nowy. Ma dziwne ubrania, własne zdanie i zwyczaje. I wcale nie zabiega o przyjaźń. Jakby mu na nikim nie zależało. Bez wątpienia jest jakiś inny. W każdym razie nie swój… Ech, naprawdę niełatwo go rozgryźć… Zresztą, czy warto? Przecież od razu widać, że słodko nie będzie…  A jednak aż korci, żeby do niego zagadać – Nowy jest taki intrygujący!

Komu trudniej? Nowemu czy reszcie klasy? Zwykle rację ma „reszta”, bo siła w grupie. Ale czy zawsze? Czy również tym razem?


 

 

Ulica świętego Ducha i inne historie, Pawła Huelle – autor zachęca nas do tropienia nieznanych faktów, podróży śladami bohaterów, do odkrywania zacierającej się granicy między prawdą a fikcją.

Zwyczajne mieszkanie typowej wdowy okazuje się miejscem pełnym tajemnic. Wszystko ukryte pod powierzchnią, w zakamarkach – aż strach pomyśleć co tam się dzieje?!


 

 

Ostatni dzień roku, Katarzyny Misiołek – książka od pierwszych stron naznaczona emocjami.

W mroźny sylwestrowy wieczór Monika wychodzi na chwilę z domu i przepada bez wieści. Wydaje się, że nie miała żadnych problemów. Była szczęśliwą mężatką, pracowała w bibliotece uniwersyteckiej, żyła pełnią życia. Mija rok, kolejne miesiące, a po dziewczynie nie ma śladu, ujawniają się za to skrzętnie ukrywane rodzinne tajemnice


 

 

Stokrotki w śniegu, R.P. Evans’a – powieść, która zmieni twoje życie.

James Kier nie jest dobrym człowiekiem. Bez wahania niszczy ludzi, odbiera majątki. Krzywdzi własną rodzinę. Kiedy ginie w wypadku, wszyscy nareszcie mogą powiedzieć, co o nim sądzą. Tylko, że James żyje. A to, co słyszy na swój temat, zmienia jego świat. Czy w jego życiu jest jeszcze miejsce na przyjaźń? Naprawę popełnionych krzywd?

*opisy pochodzą z polecanych przeze mnie książek