Menu / szukaj

Polecamy w marcu

Słońce coraz mocniej grzeje, ładując nas pozytywną energię, budzi się do życia nie tylko otaczający nas ogród, ale i my sami spotykamy się z większą sympatią i szerokim uśmiechem spotykanych ludzi. Niech nastąpi przebudzenie z zimowego snu! Powitajmy wiosnę! Niech nam się chce tak, jak dotąd się nie chciało! Podejmujmy nowe wyzwania – jednym z nich niech stanie się czytanie!…

 

OGRÓD CIENI, VIRGINIA C. ANDREWS

Olivia Winfield nie może uwierzyć swojemu szczęściu, gdy po krótkiej znajomości przystojny Malcolm Foxworth prosi ją o rękę. Jednak romantyczne marzenia młodej żony wkrótce legną w gruzach. Mąż okazuje się aroganckim, bezwzględnym despotą, a od Olivii oczekuje przede wszystkim urodzenia dzieci i sprawnego zarządzania ponurym Foxworth Hall. Sytuacja pogarsza się jeszcze, gdy do domu wraca z kilkuletniej podróży ojciec Malcoma z młodziutką i piękną żoną Alicją.


 

PRZEBUDZENIE, KATARZYNA ZYSKOWSKA – IGNACIAK

Młoda dziennikarka Zuzanna niespodziewanie otrzymuje spadek po nieznanym krewnym – malowniczą posiadłość na Mazurach. Zafascynowana przeszłością swoich przodków, powoli zaczyna zgłębiać tajemnice rodziny. Nie może jednak oprzeć się wrażeniu, że grozi jej niebezpieczeństwo.


 

CHCE SIĘ ŻYĆ, MACIEJ PIEPRZYCA

Rok 1981. Na świat przyszedł Mateusz Rosiński. Po pewnym czasie lekarze zdiagnozowali u niego porażenie mózgowe. Nie dali rodzicom zbyt wielu nadziei. Uznali chłopca za roślinę. Mateusz jednak prawidłowo rozwijał się intelektualnie, tylko jego ułomne ciało nie pozwalało mu na komunikację ze światem. Przez lata chłopiec z dystansem i autoironią przyglądał się zmaganiom swoich rodziców niechcących się pogodzić z kalectwem najmłodszego syna. Obserwował, jak dorasta jego rodzeństwo. Wielokrotnie próbował skomunikować się z otoczeniem i przekazać światu wiadomość, że nie jest rośliną. Uda mu się to dopiero wiele lat później. Niespodziewanie znajdzie się ktoś, kto wreszcie zrozumie sygnały wysyłane przez Mateusza.


 

PAJĘCZYNA, AGATHA CHRISTIE

„Nikt nigdy mi nie wierzy, kiedy mówię prawdę” – skarży się Klarysa, powszechnie znana z robienia psikusów. Nie będzie jej do śmiechu, gdy zastanie trupa w salonie. I to tuż przed wizytą sławnych polityków. Miał być awans męża, a będzie międzynarodowy skandal! Przyjaciele pomogą schować trupa, zadbają o alibi, a ogrodniczka posprząta nie tylko w ogrodzie…

Przewrotna czarna komoda z klimatem: tajne przejścia, sekretne szuflady, cenne autografy. Nietuzinkowe charaktery, wścibska ogrodniczka i para kłopotliwych służących.  Najbardziej niewiarygodna okazuje się prawda!

*opisy pochodzą z okładek cytowanych przez mnie książek