Menu / szukaj

Polecamy w październiku

Październik przywitał nas piękną pogodą. Dni pełne słońca zachęcają do spacerów i wycieczek poza miasto. Nie zapominajmy jednak o tym, że wieczór szybko nadchodzi. Spędźmy go miło przy dobrej lekturze.

W tym miesiącu polecam…

Becca Fitzpatrick, Niebezpieczne kłamstwa to książka, która trzyma w napięciu do ostatniej strony…

Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest mi też kłamać… Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.


Joanna Jagiełło, Zielone martensy – książka, która pokazuje, że czasem warto pójść pod prąd.

Zdaniem Feliksa szkoła przypomina front, na którym toczy się walka nie na pięści, lecz na marki ciuchów i smartfonów. On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy i cały dom na głowie. Otylia również odstaje od reszty uczniów gimnazjum: barwne ciuchy, aureola rudych włosów, lekka nadwaga, którą dziewczyna w ogóle się nie przejmuje, i charakterystyczne zielone martensy… Oraz optymizm, którym zaraża, choć i w jej życiu nie brakuje zmartwień. Nic dziwnego, że Feliks od razu zwraca na nią uwagę. Tę dwójkę outsiderów szybko połączy przyjaźń – a może coś więcej?


Philippa Gregory, Odmieniec – pierwszy tom serii Zakon Ciemności, którego akcja rozgrywa się w średniowiecznej Europie.

Jest rok pański 1453 i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadciąga koniec świata. Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę.

Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości.


Kathleen McGowan, Oczekiwana – najbardziej kontrowersyjna książka XXI wieku.

Dwa tysiące lat temu Maria Magdalena ukryła u skalistych podnóży francuskich Pirenejów zwoje, Ewangelię zawierającą jej własną wersję wydarzeń i obraz postaci z Nowego Testamentu. Chronione przez nadprzyrodzone siły, owe zwoje mogą być odkryte tylko przez wyjątkowego poszukiwacza, tego, który wypełni pradawną przepowiednię o nadejściu – Oczekiwanej.

Kiedy dziennikarka Maureen Pascal zaczyna gromadzić materiały do nowej książki, nie ma pojęcia, że wkracza w obręb prastarej tajemnicy, tak rewolucyjnej, że zabijały i umierały dla niej tysiące ludzi. Bohaterka zagłębia się w mistyczne kultury południowo – zachodniej Francji, gdy niesamowita przepowiednia o Oczekiwanej zaczyna rzucać cień na jej życie i pracę, pogrzebane zaś od dawna sekrety rodzinne wychodzą na światło dzienne.

*opisy pochodzą z okładek cytowanych przeze mnie książek