Menu / szukaj

Recenzje naszych czytelników

Kochani, z nadesłanych na konkurs recenzji wybrano kilka, w tym jedną najważniejszą! Wygrana należy się Natalii!!! Gratulujemy!!!

Natalia Z.

Książką, którą ostatnio przeczytałam jest opowieść Ricka Riordana „Magnus Chase i bogowie Asgardu. Miecz Lata”. Książka ta jest pierwszą częścią serii. Jest ona oparta na mitologii nordyckiej. Głowny bohater, Magnus Chase, okazuje się być synem Frejra, jednego z Bogów. Chase umiera na 51 stronie i budzi się w Walhalli, w świecie znajdującym się blisko Asgardu. Trafiają tam tylko Ci, którzy zginęli poświęcając się, trzymając w ręku broń. Już od pierwszych chwil bycia martwym przyciągał do siebie kłopoty, a one ciągnęły się za nim aż do końca książki. Magnus miał za zadanie powstrzymać Ragnarok, czyli zagładę wszystkich dziewięciu światów. Czy mu się to uda? Nie powiem, trzeba samemu przeczytać, do czego bardzo serdecznie zachęcam jeśli jest się fanem mitologii nordyckiej, albo jeśli lubi się fantasy z dużą ilością akcji. Rick Riordan jest cudownym autorem i chyba wszystkie jego książki mają bardzo dobrą opinię. Sposób, w jaki książka jest napisana sprawia, że czyta się ją szybko i z wielką przyjemnością. Polecam, Natalia.


 

Anna G.

Ostatnią książką jaką przeczytałam była „Kochanka Księcia”. Książka ta składa się z trzech części, które również przeczytałam. Cała historia rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, gdzie młoda nieśmiała dziewczyna poznaje przyszłego króla i się w sobie zakochują. Początkowo mieli się spotykać bez zobowiązań ale ostatecznie się w sobie zakochują i nie potrafią bez siebie żyć. Rodzina króla jest przeciwna ich związkowi, ponieważ jego wybranka nie jest z tego samego plemienia co on i starają się zrobić wszystko by ich rozdzielić. Ostatecznie nie udaje im się zniszczyć ich mocnych więzów, a król planuje się oświadczyć swojej ukochanej. Oświadczyny były doskonale zaplanowane i chciał jej udowodnić, że jest najważniejszą kobietą w jego życiu. Gdy dziewczyna miałam wracać do swojego domu ze swoim szoferem zauważyła, że kierowca nie jedzie w dobrą stronę i tu zaczyna się naprawdę dziać!

 Książkę czytałam jakiś czas temu, ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Zachęcam do czytania…


 

Adrianna K.

Ostatnią książkę jaką przeczytałam była „Chłopak który stracił głowę„. To smutna opowieść o chłopaku który był ciężko chory na raka i lekarze nie widzieli żadnego ratunku poza jednym wyjściem a właściwie eksperymentem. Eksperyment ten polegał na przeszczepie innego ciała poniżej szyi Travisa. Travis ma 16 lat. Jest bardzo młody i chory na nieuleczalnego raka, ma dziewczynę mimo to zgodził się na eksperyment. Chłopak musiał zapaść w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać na rozwój wydarzeń nie wiedząc czy się wybudzi i jeszcze kiedyś zobaczy dziewczynę, przyjaciela lub rodziców. Travis wybudził się po 5 latach miał własną głowę oraz zdrowe lecz obce ciało aczkolwiek powrócił do życia ale ten powrót nie wyglądał tak jak Travis sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach rodzice najprawdopodobniej coś przed nim ukrywają a dziewczyna….. ma narzeczonego. Trudno się dziwić że chłopak nie ma zamiaru się z tym godzić. Travis liczył na to że jak wróci wszyscy będą na niego czekać. Trochę się przeliczył. Przyjaciele i dziewczyna stracili nadzieję że wróci w końcu minęło 5 lat. Żeby wiedzieć o co chodzi trzeba przeczytać tę książkę. Książka jest bardzo intrygująca i ciekawa.


 

Klaudia T.

Książka pt. „Trzy Kroki od Siebie” jest ostatnią przeczytaną przez ze mnie książka. Opowiada ona o historii zakochania ale nie takiego zwykłego tylko wyjątkowego. Nikt z nas nie wyobraża sobie relacji z kimś bez możliwości zbliżenia się do siebie. Przytulania czy choćby zwykłego dotknięcia.. Chodź nie jest to tak łatwe. to jest możliwe. Bohaterowie tej książki są tym dowodem. Stella i Will spotkali się w szpitalu. W miejscu gdzie oboje ciągle przebywali i oczekiwali na przeszczep. W czasie oczekiwania musieli oni zachować bezpieczną odległość od siebie i innych chorych. Aby nikogo nie narażać na niebezpieczeństwo. . Stella była o wiele dłużej na oddziale niż Will. Znali ją tam wszyscy i z każdym dobrze się dogadywać. Stworzyła ona nawet aplikację, która ułatwiała wszystkim dostęp do recept i zaleceń lekarzy. Will natomiast niechętnie podjął walkę z chorobą. Wielokrotnie zmieniał szpitale i zaznaczył, że mając osiemnaście lat będzie decydował o siebie sam. Chciał podróżować i poznawać świat wraz z przyjaciółmi… Pobyt w towarzystwie Stelli dała mu dużo do myślenia. Chodź oboje widzieli że powinni trzymać się od siebie z daleka połączyła ich więź… Oczywiście nie jest to zakończenie książki, ale więcej nie będę zdradzać. Książka jest godna polecenia i chętnie przeczytałabym ją kolejny raz. I Ciebie też zachęcam do przeczytania. 🙂


 

Ola S.

RECENZJA KSIĄŻKI „CHŁOPAK, KTÓRY CHCIAŁ ZACZĄĆ OD NOWA”

Zacznę od tego, że to po prostu kolejna książka o typowym złym chłopcu i „grzecznej” dziewczynie z dobrego domu. Gdy kupiłam tą książkę nie spodziewałam się, że będzie taka wyjątkowa, ponieważ czytałam wiele książek o takiej tematyce, lecz autorka mnie bardzo zaskoczyła. Po pierwsze nie byli to 16/17 latkowie a już trochę starsi bohaterowie, którzy ukończyli szkołę. Po drugie chłopak nie był typowym złym chłopcem lecz był on po prostu chłopakiem, który przez swoją matkę musiał pracować dla bardzo złych ludzi. Przejdźmy do rzeczy, które troszeczkę zepsuły mi te dobre zdanie o książce, ponieważ poznali się oni na imprezie i już od razu po tygodniu wielce byli zakochani, lecz pomimo niektórych absurdalnych momentów książka jest bardzo ciekawa i godna polecenia.

Polecam zarówno pierwszą, jak i drugą część.